Kursy online albo  kursy edukacyjne w formie webinarów || webinariów lub po prostu spotkań online - przeżywają teraz swój renesans i to się nie skończy w najbliższym czasie. Wręcz przeciwnie, dzielenie się wiedzą online może być użyteczne i inspirujące dla Seniorów korzystających z bezpłatnych usług kursowych oferowanych przez  Jeżyckie Centrum Kultury.  

Nowym słowem jest dzisiaj webinar – to transmisja audiowizualna, która zyskuje na popularności w e-learningu (zdalnym nauczaniu). Webinar to typ spotkania, z którym użytkownicy łączą się online w tym samym czasie, ale z różnych lokalizacji. Dzięki narzędziom dostępnym na platformie webinarowej (np. clickmeeting.com) uczestnicy oraz prezenterzy mogą wchodzić ze sobą w interakcję. Czat oraz Tryb Pytań i Odpowiedzi pozwala słuchać odbiorców i odpowiadać na ich pytania w czasie rzeczywistym. Możliwe jest również współdzielenie ekranu, pisanie i rysowanie na Tablicy, udostępnianie ankiet oraz inne poręczne narzędzia.

 Zajęcia online dosłownie zmieniają życie zarówno słuchaczy jak i nauczycieli. Jeśli więc planują Państwo dołączyć do zajęć online, to nie ma lepszego czasu na ich rozpoczęcie.

Proponowana instrukcja korzystania z platformy komunikacyjnej ‚ClickMeeting‘ w tym pomoże. Zapraszamy uprzejmie!